RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Чому Посли мовчали?

На ці роздуми мене надихнула заява українців у Польщі, в якій вони вимагають відправити у відставку діючого очільника посольства України в Республіці Польща, пана Маркіяна Мальського. Дану новину було розповсюджено інформаційним агентством «Уніан» 24.02.12..
Чому Посли мовчали? Маркіян Мальський. Фото: Ярослав Іваночко/iPress.ua
 Отже, почати хотілось би з того, що я ніколи не мав нагоди працювати з професором Мальським, тому не можу судити про моральні принципи Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Польща. Мабуть кожна непересічна особистість має своїх прихильників, які намагаються всіляко возвеличити цю особистість та недоброзичливців, котрі прагнуть усіма можливими способами її дискредитувати. Мені пощастило не належати до жодної з цих груп, саме тому я хотів би проаналізувати, як молодий дипломат, заяви людей та реакцію Посла на події в Україні.

 

Чи справедливі такі закиди в сторону пана Мальського?

  Як повідомляє інформаційне агентство «Уніан», в заяві українців в Польщі йдеться про те, що Посол під час мітингів виходив до мітингувальників лише один раз, три місяці ігнорував присутність активістів під посольством та задекларував свою офіційну позицію щодо подій в Україні лише 22.02.2014.. І справді, під час сутичок українських громадян з силовиками від Надзвичайного і Повноважного Посла України в Польщі не прозвучало жодної заяви. Думаю, можемо повірити на слово протестувальникам і сказати, що пан Посол виходив лише раз до українців. Отже, в той час, коли на Майдані гинули люди, український дипломат сидів в стінах посольства і мовчав. Чи повинен був громадянин України професор М. Мальський оприлюднити свою позицію і підтримати свій народ? Думаю, що відповідь очевидна – повинен був це зробити якомога раніше. Проте чи мусів Посол України в Польщі оприлюднювати свою позицію в розпал революції? І тут відповідь також очевидна – категорично ні.

Вся справа у тому, що дипломатів часто плутають з політиками, не розуміючи, що очільники дипломатичних відомств не мають жодного права відкрито підтримувати чи засуджувати події, які відбуваються в їхній рідній державі. На відміну від пересічних громадян чи народних обранців та навіть працівників посольств і консульств, які можуть декларувати свої позиції відкрито, очільники дипломатичних відомств такого права позбавлені. Уявімо собі, що в розпал революції у Києві український Посол оприлюднює свою позицію. Цілком очевидно, що МЗС, яке тоді було підконтрольне Віктору Януковичу і його прибічникам одразу ж відкликали б Маркіяна Мальського, що призвело би до проблем у функціонуванні Посольства України в Республіці Польща. Справа у тому, що Послом України в Польщі довелось би призначати когось іншого, а це би зайняло немалий проміжок часу та й освоєння нового очільника посольства не відбувається миттєво. А про важливість постійного діалогу з поляками для України в часи бойових дій на вул. Грушевського в м. Києві наголошувати не потрібно.

  Слід розуміти, що, на відміну від Міністрів закордонних справ України, які змінюються тоді, коли це вигідно владі, Посли залишаються працювати на місцях незалежно від того, хто при владі і хто є Міністром закордонних справ України. Тому закиди дипломатам про підтримку якоїсь партії є зазвичай недоречними, оскільки Посли працюють з будь-якою владою.

  Думаю усі ми усвідомлюємо, що дипломати володіють набагато більшим об’ємом інформації, ніж пересічні громадяни, і в той час, коли усі ми розуміли, що режим Януковича довго не протримається, дипломати це знали напевне, проте не могли робити різких заяв, поки не буде сформовано нову легітимну владу. Саме це і зробив Маркіян Мальський – 22.02.2014 на сайті посольства України в Республіці Польща з’явилась заява Повноважного і Надзвичайного Посла, в якій пан професор Мальський закликав  Надзвичайних і Повноважних Послів України послідовно відстоюючи інтереси українського народу, об’єднати свої зусилля в оперативному та чіткому виконанні рішень Верховної Ради України.

  Ми можемо довго дискутувати з приводу правильності чи помилковості поведінки громадянина України М. Мальського під час подій у Києві, підбираючи їй безліч епітетів. Та все ж рішення Посла Маркіяна Мальського не можуть піддаватись жодним дискусіям.

 

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (1) +

Додати коментар

  • Mizhnarodnyk27 лютого 2014 01:16
    Молодець!
    Гарно "підлизав"! Сідай - п'ять! Відповісти
26 02 2014 10:06
ТЕГИ: Польща,
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ