RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Чому «Майдан» заявив: «Без політиків»?

Українська «революція гідності» отримала народну назву - «Майдан», як територія вільного громадянського суспільства, острів національної свободи, сцена української євроінтеграції та арена народної демократії.

Сприйняття цих процесів в суспільстві неоднозначне. Дається в знаки відсутність особистої мотивації до змін, ще в переважної більшості громадян України. Назріла практично, критична, ситуація у суспільстві, но ще не революційна. Український народ не хоче вже жити по старому, а діюча влада  не здатна управляти по новому, довівши економіку України до занепаду та до банкрутства.

Тому, практично, народ на Майдан, вивела діюча влада, а точніше непрофесіоналізм та зухвальство влади. І як наслідок, на кожну дію виникає протидія. Так і у нашому випадку.

Майдан згуртував усіх свідомих українців, після тьохрічного «покращення», коли дізнались з уст Прем’єра Миколи Азарова, про повний крах української економіки та загрозу дефолту України. Останню крапку у терпінні народу поставило жорстоке побоїще загонами спецпідрозділу «Беркут» демонстрантів на мирних акціях «За Євроінтеграцію» у Києві.  Суспільство самоорганізувалось навколо ідеї відстоювання власних прав та свобод та зміну системи влади у державному управлінні. Суспільство об’єдналось. Народ вийшов на «Майдан», який став активним суб’єктом політичного процесу в Україні.  Тут ділити його за національною, територіальною,  релігійною чи партійною приналежністю було б неправильно і безглуздо. Це б стало колективною неспроможністю українського суспільства відстоювати свої права. Тут усі єдині. Але «Майдан» заявив: «Без політиків»? У чому сенс такої тези? Чому?  Та все по порядку.

Сьогодні багато партійних функціонерів, особливо із опозиційного партійного середовища, підмінюють поняття проголошеної тези: «Майдан» без політиків» на  «Майдан без політики». Но «Майдан» висуває і політичні вимоги до чинної влади. Але чому «партійці» підміняють поняття, критикуючи громадскість? Може із-за образи на громадян, за невдячну оцінку їхньої  «безуспішної» роботи, чи на самих себе, за брак авторитету і управлінського досвіду, та нездатності сформулювати чіткі месиджі для суспільства? Напевно і так. Але основна причина, по суті, лежить на самій поверхні цього питання.

Партійно, суспільство є роз’єднане по оба береги Дніпра. Так сталось вже історично. Цей факт доведено у 2010 році на президентських виборах в Україні. Полярність цього питання суттєва.

То може «Майдан», все ж таки мав рацію, пропагуючи месидж «Без політиків»?

На мою думку, таки мав рацію. На сьогодні об’єднавчою платформою для консолідації українського суспільства є соціально справедлива, економічна та правова площина, у якій відсутні політичні гасла, яка потребує конкретних дій.

Ця платформа для суспільства є базовим фундаментом для підготовки та реалізації політичних завдань, які повинні вирішити опозиційні політичні партії, або діюча влада. Тому для виконання цих суспільних завдань мають бути організаційно роз’єднані повноваження громадськості і політиків, тобто, одні повинні ставити завдання, а  другі їх виконувати.  

Саме соціально справедливі, економічні та правові відносини в державі є цією об’єднавчою складовою суспільства зі Сходу на Захід, та завданням для політиків, з метою  реконструкції системи управління в державі. Саме це має стати основою формування всеукраїнської громадської організації «Майдан», основним завданням,  якої повинно бути формування активного громадянського суспільства для відстоювання своїх прав та свобод, яке  створить умови для формування нової генерації української еліти, за масової підтримки учасників громадської організації, та забезпечить функціонування конкурентного середовища серед претендентів на державні посади до повної системної перезагрузки влади в Україні.

Такий всеукраїнський громадський рух повинен формувати і ставити завдання політикам та вести громадянський контроль за виконанням суспільних доручень, представниками будь якої із політичних партій.

Такі публічні та прозорі колективні дії в ВГО «Майдан» будуть вигідні як суспільству, так і політичним функціонерам, якщо їхні наміри є чесними, а не меркантильними…

Робота політиків, у цьому випадку, заключається у допомозі з формування  всеукраїнського громадського руху «Майдан» і  повинна бути ефективна і практична, а не саморекламною і корисливою в доказ своєї суспільної необхідності і незамінимості.

Андрій Хома

 

              

 

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (1) +

Додати коментар

 • Олександр Миколайович6 липня 2014 13:17
  Впливовість Майдану на політичні процеси в країні викликала до життя багато публічних виступів і відносно самого явища (стихійного громадянського руху), і відносно зачатої, але ще не народженої дитини цього руху (громадської організації "Майдан"). На жаль, далеко не всі ті виступи демонструють, що їх автори володіють знаннями обєктивних законів розвитку суспільства. Вони навіть в багатьох випадках демонструють відсутність володіння науковою термінологією. Шкода, але відсутність знань не обмежує цих авторів від оголошення порад такого ж космічного маштабу, як і їх необізнанність в сфері, в якій вони мають сміливість роздавти поради дуже сумнівної якості.
  На жаль, і ця стаття демонструє всі зазначені недоліки. Як приклад. Політика - загальнодержавні справи. Політик - той, хто займається загальнодержавними справами. Таким чином, автор, зіткнувшсь з відвертим делітанством в політиці, намагається не засудити його, а виправлати і дати поради - як діяти, аби залишатися делітантами.
  Однією з організаційних форм діяльності Майдану є Віче. Але ж ефективно діяти необхідно наступним чином. Віче збирається не тільки для обговорення, а й для прийняття рішень, доручення довести прийняті рішення до можновладців та контролю виконання прийнятих рішень. А щоб все це робилося на системній основі, було утворено всеукраїнську горомадську організацію (ВГО) "Майдан". Передбачалася її реєстрація в Мінюсті, створення і реєстрація обласних, райониих, ... осередків ВГО "Майдан". Але малощо із зазначеного зроблено. Саме тому й спостерігаємо прояви організаційної слабкісті Майдану. На жаль, автор так і не запропонував дієвих заходів виправлення ганебного стану організаційної слабкості ВГО "Майдан". А заходи ці лежать на поверхні: здійснити реєстрацію ВГО "Майдан" в в Мінюсті та налагоджувати її діяльність у відповідності з зареєстрованим її Статутом. Так, у цих порадах не має великих слів: створення умов для формування нової генерації української еліти, зміна системи влади у державному управлінні. революція, ... Але Україні потрібні не великі струси повітря словами, а ефективні справи, срямовані в кінцевому підсумку надати переважній більшості її громадян свободу, заможність і впевненість у завтрашньому дні!
  МАЙДАН НЕ РОЗХОДИТЬСЯ ДО ЧОГО?
  ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ДЕМОКРАТИЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА УКРАЇНИ
  [***]://blogs.[***].[***]/blog/politics/3357912/ Відповісти
05 01 2014 23:47
ТЕГИ:
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ