RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Чого чекати Євромайдану від Януковича

"У політичній кризі, де розташування сил приблизно 50/50, ставку роблять на офіційну владу"
Януковича, попри щире бажання симпатиків Євромайдану, навряд чи можна назвати безпорадним політиком загнаним у глухий кут, обмеженого незнанням реальних справ в країні, який ховається лише за спинами спец призначенців.
Чого чекати Євромайдану від Януковича Віктор Янукович. Фото: Андрій Поліковський / iPress.ua

Не слід забувати, що Янукович та Ко – попри всі події в країні, несуть у собі символ влади і є офіційними представниками країни на міжнародній арені, її обличчям.

Не опозиція, (країну ж не розділяли начебто офіційно), ні Юлія Тимошенко, ні руки Москви та спецслужби Вашингтону (як скажуть в обох таборах) не в змозі забрати у влади легітимності. У даному випадку усі питання та їх вирішення, навіть найабсурдніші залежать від Януковича.

Шлях, який може обрати Гарант для виходу із політичної ситуації у країні не є настільки однобоким, якщо спробувати принаймні уявити, що за висловом "Свобода або смерть", присутня відсутність категоричності цього вислову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Припиніть істерику про синю орду на антимайдані, - Луценко - Євромайдану

Анонс "кровавої бійні на майдані" пропускаємо з бажанням, щоб інфа не підтвердилась. Але, у ВФЯ є ще декілька варіантів виходу із політичної ситуації, яку він оформив власними руками:

1 варіант – "Неможливий" - добровільна відставка усієї вертикалі влади, перевибори. Спроби пояснити позицію влади можна звести знову ж таки до слова "влада".

2 варіант – "Хороший, але малоймовірний" - відставка глави МВС Захарченка, переформатування Уряду чи відставка Азарова, декларація курсу на Євроінтеграцію – все це є стратегічно невигідним політичним кроком, який лише додасть козирів у карти політичних опонентів, мотивує мітингувальників та дозволить вимагати дедалі більше.

3 варіант – "Помірним з поганим кінцем", - пропозиція Кравчука – "стіл переговорів" та спроби переведення протистояння у сферу складних юридичних термінів, нікому не потрібних юридичних нарад та консультацій, результат яких заздалегідь відомий. У цьому випадку влада звільнить, або скоротить терміни затримання усім заарештованим під час штурмів Банкової (1 грудня) та Євромайдану (11 грудня) та месиджами до суспільства та євро парламентаріїв декларуватиме бажання досягти консенсусу.

У такому випадку, для опозиції існує загроза, попри заклик ув’язненої екс-прем’єра, піти на діалог із владою. Такий крок вона буде змушена зробити принаймні з двох причин.

А. Звільнення політичних в’язнів все таки відбудеться. Ротація в уряді теж. Тому всі чекатимуть від опозиції кроку у відповідь;

Б. Навіть найактивніші прихильники опозиціонерів у Європарламенті не зрозуміють постійного небажання її лідерів іти на переговори з владою. (звертатися до пояснень у різниці цінностей – немає сенсу).

4 варіант – "виважено-фантастичний" - "І вовк ситий та задоволений та вівці, які думають, що цілі". Увесь "Діснейленд", який Янукович почав делегувати до ЄС, своїм завданням має створити позитивне враження у євро політиків (уже вкотре) про бажання української влади вийти із кризи, подолати протиріччя, домовитись та підписати Угоду.

Відкриті до переговорів європарламентарі в особі Ештон, Більда, Фюле та ін..  звична річ говоритимуть про кроки на зустріч. Не виключено, що за час поїздок, якась декларативна форма буде створена та навіть підписана. З свого боку, Європарламент декларуватиме свою підтримку бажанню демократичних змін у державі (порядок гарних слів для формулювання позиції ЄС може змінюватися). Зі свого боку Янукович пообіцяє привернути до відповідальності усіх винних, що у наступні місяці буде більш як перевиконано за рахунок порушення справ проти опозиційних депутатів та громадських активістів Євромайдану.

Існує мала ймовірність і підписання асоціації – вирішення початкової ідеї Євромайдану та поховання його похідних вимог - "перезавантаження системи".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович розповів, що було б, якби Україна підписала асоціацію з ЄС

Лідерам опозиції, доведеться приймати непросте рішення – іти на переговори поступившись певними вимогами, або зійти з політичної арени, як таких "що не бажають іти на діалог".

5 варіант "незрозуміло-брутальний" - безглузде протистояння, що супроводжуватиметься як перемовинами з ЄС, і може й Росією, про бажання знайти вихід та періодичною появою ВВ та "Беркуту".

6 варіант – "позиційне-протистояння", яке заздалегідь не вигідне ні Євромайдану, ні опозиції. Через володіння медіа та штучне притримування соціальних виплат та заробітніх плат  - населенню нав’язуватимуть думку, що винний у всьому Євромайдан, надумування проблем – типу "йолки", п’яних бомжів із студентами та нерозчищеного снігу (формування заїждженого аналогу "папірєднікам" - "Еуромайданщіки").

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада організовує антимайдан на вихідних за 200 млн грн, - УДАР

Свідомо, не пишу про варіант цільового доведення громадянського протистояння, що призведе до кровопролиття та введення НС, оскільки все ще сподіваюсь на мудрість кожної людини поза натовпом усвідомити те, що її можуть використовувати лише за 200 грн.

Очевидно, варіантів більше, ніж достатньо.

Фаталізм, притаманний останніми днями у баченні деяких політиків навряд чи допоможе, але чітке уявлення та усвідомлення про можливості політичних маневрів, дозволить виробити власні варіанти поведінки у цих ситуаціях, а тому аж ніяк не стане на заваді.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

13 12 2013 12:46
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ