RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Через високий виборчий бар'єр, на місцевих виборах буде змарновано понад 50% голосів

Більше половини виборців, які прийдуть на дільниці і проголосують - не будуть представлені в Раді жодним кандидатом (партією)
Застосування законопроекту Денисенка/Попова призведе до консервації і навіть посилення тих самих негативних ефектів, які ми спостерігали у 2010 році в ході застосування паралельної (змішаної) виборчої системи, зокрема:

- через встановлений 5% бар'єр для партій (і 7% для блоків) кількість змарнованих голосів становитиме понад 50%. тобто, більше половини виборців, які прийдуть на дільниці і проголосують - не будуть представлені в Раді жодним кандидатом (партією). якби вибори відбувалися за законопроектом Парубія та ін., змарнованих голосів було б не більше 10%.

- через той таки бар'єр нові партії мають мінімальні шанси потрапити в раду, хіба якщо утворять виборчий блок з якимись рейтинговими чи щедро фінансованими партіями, які по максимуму вкладуться в агітаційну кампанію. 
для прикладу, на виборах до Львівської міської ради, для подолання бар'єру, партіям треба буде набрати не менше 15 тисяч голосів виборців (при явці 50%). нагадаю, що в 2010 році більше 15 тис. набрали лише 3 партії (Свобода, НФ і Партія Регіонів) з 51. те, що бортануть малі партії найбільше аукнеться в регіонах, де збиратиме електоральний врожай Опозиційний блок. якби вибори відбувалися за законопроектом Парубія, отримати свій мандат могли б навіть ті партії, які назбирали пару тисяч голосів в 150 тис окрузі (за рахунок розподілу додаткових мандатів)

- виборці голосуватимуть за закритий список і не впливатимуть на просування кандидатів в списку. єдина відмінність в тому, що тепер голосуючи виборці бачитимуть в бюлетені не лише назву партії, але і прізвища 1 або 2 кандидатів із закритого списку. незалежно від того, за якого кандидата виборці проголосують в окрузі, в Раду потрапить кандидати лише від партій, які подолали виборчий бар'єр і лише від тих округів, де ця партія користувалася найбільшою підтримкою. якби вибори відбувалися за законопроектом Парубія виборці обирали одного серед 10 (в середньому) кандидатів в списку партії і партії, які отримали найбільшу підтримку в місті (районі, області) на 80% складалися з депутатів, яких визначили виборці

Хоча ще лишилося кілька днів на доопрацювання законопроекту №2831-3 всі ці вади ніхто виправляти не буде. Бо зміна елементів виборчої системи, які призводять до описаних вище ефектів трактуються як питання політичної доцільності. А як показало голосування за законопроекти у Верховній Раді більшість фракцій вважає недоцільним переглядати виборчу систему.

 

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

23 06 2015 12:48
ТЕГИ: вибори
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ