RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Безглузді закони чи нова демографічна політика Росії?

Чим ближче держава до занепаду, тим багаточисельніші її закони (Корнелій Таціт)

Аналізуючи останні ідеї законотворців нашого північного сусіда, напрошується саме такий висновок. Проте чи справді на перший погляд абсурдні законопроекти Російською Федерації є настільки абсурдними, якими здаються на перший погляд?

Пропоную розглянути декілька, на перший погляд, нічим не пов’язаних між собою ідей російських чиновників:

- Реакція Росії на "Акт Магнітського" внаслідок якої російських дітей не можуть усиновлювати жителі США "Закон Діми Яковлєва";

- посилення боротьби з алкоголізмом та тютюнозалежністю;

- Ідея щодо призову до армії жінок, які протягом 23 років життя не народили жодної дитини (законопроект Віталія Мілонова).

На перший погляд усі ці ідеї не пов’язані між собою. "Закон Діми Яковлєва" ми вважаємо лише відповіддю на заборону американців в’їжджати окремим російським особам на територію держави. Проблеми з алкоголізмом і палінням в Росії відомі на весь світ і наче б то нічого дивного, що керівництво держави намагається боротись з цими явищами. А законопроект Мілонова взагалі викликав хвилю обурення, іронії і відвертих насмішок. Та все ж, якщо задуматись над істинними причинами даних законів, то стає очевидно, що всі вони є досить таки двозначними, тобто такими, що вбивають одночасно обох зайців. І другим наслідком усіх цих законопроектів є збільшення населення Російської Федерації.

Як відомо, нанесення Росії розміщене нерівномірно по території,а більшість території нашого північного сусіда залишається незаселеною. Отже виникає низка проблем і чи не найбільшою проблемою є недостатня кількість військовослужбовців, в тому числі і прикордонників. За неофіційними даними, усі результати переписів населення в Росії засекречуються ще з "першого пришестя" В. Путіна, а оприлюднені дані щодо кількості і складу населення завжди зазнають поправок в Кремлівських стінах.

Отже, якщо розглянути "Закон Діми Яковлєва", то можна дійти висновку, що попри незрозумілу відповідь росіян на "Список Магнітського", російські чиновники залишили в межах держави досить значну кількість дітей, які не мають батьків, а зважаючи на те, що силовики в росії є найбільш захищеною кастою серед населення, яким досить часто виділється житло і збільшують заробітні платні, то не важко здогадатись в якій сфері працюватимуть більшість вихованців інтернатів та дитячих будинків.

Щодо боротьби з алкоголізмом, то усім відомо, що росіяни тут задніх не пасуть і впевнено очолюють усі рейтинги щодо вживанням населення оковитої. А це в свою чергу впливає на генофонд, саме це стало першопричиною затятої боротьби російського уряду з тими, хто любить закурити і випити.

Якщо ж розглянути ідею Віталія Мілонова, який став героєм демотиваторів та мемів у соціальних мережах, то тут ще чіткіше проглядається ідеї збільшення популяції населення Російської Федерації. Нагадаю, що згідно з законопроектом, жінка, яка не народила дитини, і якій виповнилось 23 роки, повинна відбути службу в армії. І цим законопроектом пан Мілонов намагається вбити обох зайців одночасно. Звичайно ж перелякані сумною перспективою служби в армії почнуть народжувати, що збільшить кількість населення, а ті, хто все ж вирішить не заводити дитини, сам замість неї відслужить.

Взагалі демографічна криза в Росії проглядається уже давно і першим досить суперечливим рішенням Кремля стала ідеї потуранням вихідцям з Кавказу на території Росії. Звичайно ж, це зумовлено і небезпекою розколу Російської Федерації, зокрема Чечні, Дагестану та іншим регіонам. Саме тому росіяни стали менш захищеними, ніж ті самі дагестанці, які, до речі, зазвичай мають більше однієї дитини в сім’ї, а, отже, вигідні російській верхівці. Проте захищеність і недоторканість кавказців призвела до зростання шовіністичних та націоналістичних настроїв в самій Росії, що звичайно не могли не помітити в Москві. Можливо саме тому проблему намагаються обійти з іншого боку, придумуючи все нові закони, і байдуже, що часом безглузді, головне, щоб ефективні.

 

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (1) +

Додати коментар

  • Anya3 липня 2013 15:11
    В Росії справді величезна проблема з народжуваністю. Як вміють, так і викручуються))) Відповісти
02 07 2013 10:29
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ