RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Афганістан – країна непереможних?

До 2014 року НАТО планує вивести війська з Афганістану, залишивши близько 10 баз на території країни. Проте чи може Захід святкувати перемогу?

Афганістан можна з впевненістю назвати найбільш непереможною країною світу. Яка іще держава може похвалитись успішним захистом від двох найсильніших армій світу: СРСР та США?

Війна в Афганістані досі є для українців болючою темою. Мало хто може зараз сказати, що знає, за що воювали наші воїни в Афганістані, і чому не виграли цієї війни. За неофіційними даними під час війни в Афганістані 1979-1989 загинуло близько 140 тисяч осіб. Варто зазначити, що радянська армія тоді була однією з наймогутніших у світі, проте підкорити афганців так і не зуміла. А безславне закінчення війни досі викликає у нас певний подив.

Як відомо, після подій 11 вересня 2001 року, Дж. Буш вирішив розпочати боротьбу з світовим тероризмом з нападу на Афганістан. Уже тоді з’явились скептики, які сумнівались у результативності війни. Як і радянські війська, армія НАТО близько 10 років вела війну з афганцями і зараз керівництво оголосило про вивід військ з гарячої точки. Та чи була здобута перемога?

Очевидно, що війна, яка продовжувалась більше ніж 10 років і забрала чималу кількість життів серед військовослужбовців, з часом стала не надто популярною, щоб її продовжувати. З самого початку "демократизації" країни за допомогою військ НАТО нападники зіштовхнулись з безліччю проблем. Зокрема при наявності парламенту, президента країни та прийнятті законів усіма державними ланками, закони не виконувались через відсутність погодження з духовними лідерами країни, так званою "шурою", і тільки після їхнього погодження населення починало дотримуватись цих законів. І це тільки одна з проблем, які довелося вирішити американцям і їхнім союзникам. Але мабуть уже тоді в Вашингтоні зрозуміли, що Західна модель демократії підходить не усім.

Звичайно ж, зараз в Афганістані є президент, уряд… проте як довго вони протримаються після виводу військ НАТО? Питання, я думаю можна вважати риторичним. Попри присутність великої кількості військовиків, радикали досить успішно проводять свої акції, а коли зникнуть останні захисники, то мабуть зникне і сам президент.  Отже виникає логічне питання: чи переміг Північно-Атлантичний альянс у цій війні? Вояки НАТО повертаються такими ж безславними, як і радянські воїни в 1989 році, а афганці знову не зазнали поразки від наймогутніших.

Вивід військ НАТО з Афганістану приніс багато головного болю і Кремлю, адже наркотрафіки знову відновляться, а Росія поверне собі статус держави-транзитера та споживача важких наркотиків. Проте, як будуть розвиватись події в Афганістані зараз, ніхто чітко спрогнозувати не може. Тому країни-сусіди повинні бути на сторожі.

Звичайно ж, американці сподіваються, що ситуацію можна буде контролювати за допомогою дев’яти військових баз,  і з енергоресурсами проблем також не мало би виникнути, проте чи зможуть вони це зробити? Чи зможуть залишки армії, яка за 13 років так  і не здобула перемоги забезпечити мир?

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

18 07 2013 10:28
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ