RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

А чому так живеться, панове? Як маніпулюють нашою свідомістю...

Цю тему сьогодні не підносив хіба що лінивий, неодмінно звинувачуючи у всіх смертних гріхах всіх та уся. Але розібратись у цьому питанні та пояснити суспільству суть маніпуляцій свідомістю, яку використовують "сильні світу цього" не хоче ніхто, використовуючи саме такі технології маніпуляцій громадською свідомістю для власного панування та збагачення. Ця проблема також і актуальна для сучасного українського суспільства. Адже доконаним та зрозумілим є і той факт, що основою усіх наших негараздів є криза системи управління в державі. Деякі із найбільш потужних і ефективних технологій, які використовуються чиновниками, щоб маніпулювати населенням через "свої" засоби масової інформації та доводити суспільству свою доцільність та незамінність ми сьогодні з Вами спробуємо розкрити.

Відволікання уваги, яка є на сьогодні є базовим елементом в управлінні "правлячої еліти" чиновників з метою  суспільного контролю . Основною метою цього, є спроба відвернути увагу громадськості від важливих питань, що потрібно вирішити для суспільства. За допомогою технології "боротьби з корупцією" або "забезпечення гідного життя" безпосереднє  її  вирішення є нагальним у суспільстві, нас  відволікають лише розмовами про цю проблему. Стратегія відволікання використовується, щоб не дати громадянам можливості отримувати важливі знання в галузі науки, економіки, системи управління.

Створення штучної проблеми та її вирішення. Створюється штучна проблема чи певна ситуація, що викликає резонанс серед громадськості - щоб люди самі почали бажати її вирішення. Наприклад, організувати криваві теракти для того, щоб громадяни зажадали прийняття законів про посилення заходів безпеки та проведення політики, яка обмежує громадянські свободи.

Щоб впровадити непопулярні рішення, з метою власного збагачення їх  застосовують поступово, поетапно, роками. Саме так були нав’язані принципово нові соціально-економічні умови ліберальної економіки (так званого капіталізму): обмеження ролі держави, ваучерна приватизація, розпаювання земель, послаблення ролі національного банку та інше, що призвело до невпевненості у завтрашньому дні, до  масових безробіть, знецінення заробітної  плати, яка  не забезпечує гідного життя. Тобто всі ці зміни, які б при одночасному їх впровадженні викликали б революцію.

Ще один спосіб прийняти непопулярні рішення, це представити їх як «болісні та необхідні» і домогтися в даний момент згоди громадян на їхнє здійснення в майбутньому.  Це, наприклад, зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель в Україні.

Більшість  виступів чиновників, які спрямовані на широку публіку, користується мовою, аргументами, символами і, особливо, інтонаціями, розрахованими на сприйняття свідомістю дітей. Якщо ви звертаєтеся до людини, ніби їй менше 10 років, то згідно із психологією сприйняття є ймовірність, що він буде відповідати  вам або реагувати на вас некритично - як мала дитина.

Використання емоційного аспекту у виступах чиновників - це класична технологія для блокування раціонального аналізу і критичного сприйняття індивідуумів. Крім того, використання емоційного фактора дозволяє відкрити ворота у підсвідоме, щоб доставляти туди думки, бажання, страхи, побоювання, примус чи потрібні моделі поведінки...  Більше емоцій,  аніж роздумів, що широко застосувається у засобах комунікацій, створенням телешоу та громіздких громадських обговорень, де панує тисяча думок, але рішення приймають ті самі  ініціатори дебатів.

Спрямування зусиль "керівної еліти", з метою тримати людей у невігластві, неосвідченості, безкультур’ї  і сірій  посередності, наслідком цього є створення залежної людини - споживача, нездатного до розуміння технологій і методів соціального контролюта протистояння цьому. Тому якість освіти, що надається  суспільству, є незрозумілою і посередньою, яка не здатна розвивати мислення та засвоювати вищі моральні цінності,  щоб розрив  між суспільством і правлячою елітою був глибшим і щоб його неможливо було подолати.

Насаджування суспільним верствам та впровадження в маси думки, що модно бути тупим, вульгарним, аморальним і невихованим, спонукаючи маси захоплюватися переглядом посередніх пустих ігрових шоу, низькопробних телесеріалів, створюючи усі умови для легкого доступу до вживання  алкоголю та куріння.

Насадження думки, через засоби комунікацій, щоб люди  вважали, що вони самі винні у власних бідах і невдачах через нестачу інтелекту, здібностей, або зусиль, тим самим посилюючи відчуття провини індивідуума. Тому, замість того, щоб повстати проти існуючої системи, індивідуми почуваються безпорадними, займаються самопоїданням. Це призводить до депресивного стану в психіці особистості та понижує внутрішню мотивацію, ефективно сприяє стримуванню дій людини та неможливості колективної протидії загрозам, які несе узурпація влади маленькою групою чиновників.

Можливість знати про людей більше, ніж вони про себе, через впровадження електронних реєстрів, кодів, формуванням єдиних інформаційних баз завдяки новітнім технологіям. Завдяки біології, нейробіології і прикладної психології, "система" користується передовими знаннями про людську сутність, - як фізично, так і психологічно. Це означає, що в більшості випадків, "система" має більше контролю і більше влади над індивідуумами, ніж індивідууми над собою.

За останні 20 років наукові досягнення призвели до стрімкого зростання розриву в знаннях між основною масою суспільства і тими, хто належить до правлячих еліт або використовується ними.

Тому, щоб забезпечити собі гідне життя потрібно вчитись, закінчувати виші і йти у владу, беручи на себе відповідальність за народ, з лона якого ти вийшов, який любиш усім серцем та душею. Якщо б ми на одну годину в день ми б більше читали, замість їли, ми б були розумніша і делікатніша нація.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

03 06 2013 15:41
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ